Psikolojik Testler

Psikoloğa Soru Sor

Psikoloğa Soru Sor

Psikoloğa soru sor diye bir buton olsa bir çok kişinin tıklayacağından hiç şüphem yok. Hemen hemen hepimizin desteğe ihtiyaç duyduğu zamanlar oluyor. Sıkıntılarımızı yakınlarımıza anlatamadığımız ya da bilmemeleri gereken zamanlar da olmakta muhakkak. Sıklıkla gündelik yaşamımızda birilerine ihtiyaç duyuyor veya yardım ediyoruzdur. Fakat bu destek tam olarak ne kadar yararlı veya çözüm odaklı oluyor burası tartışılır. İşte tam bu yüzden psikologlara en çok sorulan soruları sizler için toparladım. Sizlere ücretsiz yardım edebilmek biraz rahatlatabilmek adına şimdi toparladığımız bu soruları psikoloğa soru sor başlığı altında cevaplamaya geçelim.

psikolog ücreti ne kadarPsikolog Ücreti Ne Kadar?

Psikolog ücreti ne kadar sıkça merak edilen sorular arasında yer almakta. Burada bilmeniz gereken şey psikolog ücretinin danışmanlık alacağınız psikologlara ve hatta şehirlere göre bile değişeceğidir. Belirlenmiş bir ücret olmamak ile birlikte hangi psikologlardan destek alacağınız tamamen size kalmış bir karardır. Yetişkin veya çocuk fark etmeksizin destek almak için sitemizdeki telefon numarasından uzman psikoloğa soru sorabilir ve ulaşabilirsiniz.

Psikoloğa İhtiyacım Olduğunu Nasıl Anlarım?

Psikoloğa ihtiyacım olduğunu nasıl anlarım, ne zaman psikolojik destek almalıyım diye düşünüyor olabilirsiniz. Destek alıp almama konusunda kararsız kaldıysanız sizler için yazacağım bir kaç madde ile ihtiyacınız var mı anlayabilirsiniz. Gelin birlikte maddelere göz atalım.

  • Stres ve kaygı ile baş etmekte zorlanıyorsanız.
  • Panik atak, sinir bozukluğu ve yaşıyorsanı
  • Hayatınızda bir veya bir çok şeyin yolunda gitmediğini düşünüyorsanız.
  • İkili ilişkileriniz; aileniz eşiniz veya çocuklarınız ile problemler yaşıyor ve çözmekte zorlanıyorsanız.
  • Çalışmak, dinlemek ve okumak için odaklanamıyorsanız.
  • Depresyona girdiğinizi düşünüyor, yalnızlık çekiyor ama aynı zamanda yalnız da kalmak istiyorsanız.
  • Çevrenize uyum sağlamakta zorlanıyor veya anda kalamıyorsanız.
  • Kaldıramadığınızı düşündüğünüz sıkıntıların ve sorumlulukların altında kaldığınızı hissediyorsanız.
  • Mesleki alanlarda nasıl bir yön çizeceğinizi bilemiyorsanız.
  • Atlatamadığınız fobi ve travmalarınızda kaybolduğunuzu fark ediyorsanız.

Yukarıda yazılmış olan maddelerin 1 tanesi ve ya daha fazlası hayatınızda etkili olduğu müddetçe uzman bir psikolog ile görüşmeniz ruh sağlığınız açısından iyi gelecektir. Unutmayın ki sorunlar her ne olursa olsun çözülebilir. Erken teşhis hayatınızı daha kaliteli ve konforlu hale getirir.

Psikoloğa Giden Kişi İlaç Kullanmak Zorunda Mı?

Psikoloğa giden insan ilaç kullanmak zorunda mı? Farklı gözle bakılır mı? Ya ilaç kullanmam gerekirse bana lakap takılır mı? Bu gibi düşünceler ve sorular ile ne beyninizi yormanıza ne kendinizi korkutmanıza gerek yok. Öncelikle sakin olun ve olumsuz olan tüm bu negatif soruları aklınızdan çıkartın. Psikoloğa giden her birey ilaç tedavisi almak zorunda değildir. İlaçlar hasta bireyin durumuna göre yazılmaktadır. Ayrıca ilaç kullanmadan terapi ile de tedavi edilmeniz mümkündür.

Bloğa geri dön