Bireysel Psikoloji, Çift Terapisi, İlişki Terapisi, Psikolojik Testler

Doğru İnsanı Bulmak

doğru insanı bulmak

Doğru İnsanı Bulmak

Doğru insanı bulmak işte bunu eminim ki hepimiz istiyoruz. Zaten kim istemez ki doğru insanı bulmak, onunla bir ömür yaşamak bu gayet güzel bir hayal. Tabi bu o kadar kolay olmayabiliyor. Sorun nedir sizce neden doğru insanı ararken hatalar yaparız sert kayalara çarparız. Sonuç ise ya o doğru insanı yakalarız ya da hiç bulamayız. Sizce neden karşınıza doğru insan çıkmıyor veya çıksa da siz fark etmiyorsunuz. Hiç düşündünüz mü?

Doğru İnsanı Bulmak

Aslında bunlar basit cevaplar. İlk önce doğru insan nedir, nasıl olur bunu öğrenmelisiniz. Aramayı bırakmalısınız çünkü aramak ile bulunacak bir şey değildir doğru insan. Hayaliniz gerçek olabilir ama ilk önce gelin tüm ip uçlarına ve dikkat etmeniz gerekenlere bir göz atalım ve doğru insanı bulmak için öğrenmeye başlayalım.

Detayları Gözden Kaçırmayın

Karşınızdaki kişi bir mekana gittiğinizde çalışan insanlara nasıl davranıyor, sizin ile nasıl iletişim kuruyor, üzüldüğünüz anlarda veya kendi sinirlendiği anlarda nasıl tepki veriyor hepsini incelemelisiniz. Sadece size olan hal ve tavırlarını değil çevreye ve tanımadığı insanlara da nasıl bir tutum sergilediği son derece önemlidir. Olumlu bir tutum sergiliyor, nazik ve kibar bir dil kullanıyor ise bu kişinin doğru insan olmaya bir tık yaklaştığını belirtmek isterim.

Soru Sormaktan Çekinmeyin

Karşınızdaki insana soru sormaktan çekinmeyin. Soru sormadan birisini sadece kendini gösterdiği kadarı ile tanımanız imkansızdır. Size uygun olup olmayacağını alacağınız cevaplar ile anlayabilirsiniz. Eğer soruları yanıtlamaktan kaçınıyor ya da kaçamak kısa cevaplar veriyor ise sorularınıza tam anlamı ile doğru yanıtlar alamıyor olabileceğinizi ya da karşınızdaki kişinin kendini açmaya hazır olmadığını bilmenizi isterim. Eğer karşınızdaki insan size sorular soruyor ise olabildiğince doğru cevaplar vermelisiniz ki uyumlu bir birliktelik olur mu olmaz mı anlayabilin. Yanlış cevaplar sadece ilerisi için hayal kırıklığı olarak döner unutmayın.

doğru kişiyi bulmak

İstekleriniz ve Beklentileriniz Konusunda Net Olun

Hoşlandığınız kişi ile konuşurken gerek günümüz adına gerek ise gelecek adına konu açıldığında beklentilerinizi doğru ve uygun olacak şekilde belirtin. Karşınızdaki kişi ile evlilik düşünüyor iseniz yok ben evlilik düşünmüyorum zaten daha erken gibi vereceğiniz isteklerinizin tam tersi cevaplar ne yazık ki birbirinizi tanıma ve anlama konusunda olumsuz şekilde gelişmelerden başka bir şey sağlamayacaktır. Birisinden sadece hoşlanıyorsunuz diye size uygun olmayan şeyleri kabul etmeyin uygun olmadığı konusunda net olun. Doğru insanı bulmak istiyorsanız dürüst olmalısınız.

İlgi Alanlarınızı Keşfedin

Bir insanın saygılı, dürüst, nazik, eğlenceli, güvenilir, anlayışlı olması kadar ortak hobilerinizin de olması önemlidir. Karşınızdaki insana hobilerini, neler yapmaktan keyif aldığını, ne yemeyi sevdiğini, nerelere gitmekten hoşlandığını gibi gibi sorular sorabilir ve ortak noktalarınızı bulabilirsiniz. Eğer aktivite anlayışınız, keyif aldığınız şeyler, düşünceleriniz vb. alanlarda da uyuşuyor iseniz işte doğru insanı buldunuz demektir.

Öğrendiklerinizden sonra artık aramanıza gerek yok çünkü doğru olan insanı artık anlayabileceğinizi biliyorsunuz. Kim bilir belki çok yakınınızdadır ya da tanıdığınız biridir ve siz fark etmemiş olabilirsiniz. Artık doğru insanı tanıyabileceksiniz.

Bloğa geri dön

Diğer İçerikler