Aile Psikolojisi, Çift Terapisi, Evlilik Terapisti, İlişki Terapisi

Doğru İlişki Nasıl Olur?

doğru ilişki nasıl olur

Doğru İlişki Nasıl Olur?

Doğru ilişki nasıl olur? Hiç birini hayatınızın aşkı gibi hissettiğiniz oldu mu? Partnerinizin doğru insan olup olmadığı konusunda kararsızlıklar mı yaşıyorsunuz. Sağlam temelleri olan gerçek bir aşk mı istiyorsunuz. Hayatınızı birleştireceğiniz kişiyi seçmek istiyorsanız okumaya devam edin ve doğru ilişki nasıl olur öğrenin.

Doğru İlişki Nasıl Olur?

Daha önce bir tecrübe edinmeden veya tecrübeli bireylerden akıl almadan ne yazık ki hepimiz yanlış insana aşık olabiliriz. Onu hayatımızın merkezine koyduğumuz için doğru insanın o olduğunu düşünmemiz çok olasıdır. Mutlu olmamız için sağlıklı ilişkiler yaşamamız gerekmektedir. Aksi halde sürekli kendimizi yoracak ve hayal kırıklıkları ile baş etmek zorunda kalınacaktır. Bu yüzden doğru ilişki nasıl olmalı ve ilişkide olması gereken altın kuralları sizler için toparladım.

doğru ilişki nasıl olmalı

1. Birbirinize Açık Olun

İlişkilerin çoğunda ortak olarak yaşanan problem şu ki hislerimizi ve düşüncelerimizi doğru şekilde aktarmıyor olmak. Partnerinize o anki duygularınızı söylemezseniz ve ya size anlatılmazsa ne yazık ki birbirinizi anlama konusunda yetersiz kalacaksınız. Bu ise zamanla yanlış anlaşılmak veya beni anlamıyorsun cümlesinin ilişki içerisinde dönmesine sebep olacaktır.

2. Güven Duygusunu Pekiştirin.

İlişki içerisinde en önemli yere sahip olan maddelerden birisi ise güvendir. Sizin ya da partnerinizin içinin rahatlığı ve ilişkinin sağlam zemini için bu duyguya oldukça önem vermek gerekir. Doğru ilişkide olmak istiyorsanız partnerinizden bir şey saklamayın. Zor anlarında yanında olmak ve desteklemek de güven duygunuzu pekiştirecektir.

3. Özel Alanlar Yaratın.

Evet partnerinizi daha çok tanımak ve sürekli birlikte vakit geçirmek istiyor olabilirsiniz bu oldukça doğaldır fakat sürekli her anı birlikte yaşamak her yerde birlikte olmak istemek doğru değildir. Partnerinizin sizden önce bir düzeni ve hayatının olduğunu unutmadan hareket etmelisiniz. Her an yan yana olmak sizin veya partnerinizin ilişki içinde sıkılmasına sebep olabilir.

4. Duygularını Önemseyin ve Dinleyin.

İlişkilerde yine sık görülen ortak sorun ise birbirini dinlememekten geçiyor. Özellikle tartışma anlarında sinir olunduğunda veya kendimizi haklı bulduğumuz zamanlarda. Bu anlarda dahil partnerinizin konuşma, kendini ifade etme ve ne istediğini söylemesine müsaade etmeli onun hislerine kulak vermelisiniz.

5. Cinsel Hayatınıza Önem Verin.

Cinsellik sağlıklı ve mutlu ilişki için son derece önemli dinamiklerdendir. Parteriniz ile birlikte isteklerinize kulak vermelisiniz. Cinsel birliktelik istemiyor iseniz bunu mutlaka partnerinize açık bir şekilde söylemelisiniz. Cinsel yaşamınız ile ilgili bir sorun varsa cinsel terapi alabilir uzman bir psikolog ile görüşebilirsiniz.

doğru ilişki aşk nasıl olur

6.Yanında Olun ve Sevginizi Hissettirin.

Partnerler zor anlarda birbirine destek olmalı ve güç vermelidir. Partneriniz sorun yaşadığında onu yalnız bırakmamalı yardımcı olmalı sevginizi hissettirmelisiniz. Sözcüklerle, jestlerle değil sadece bazen nasılsın diye sormak bile sevgiyi hissettirir. Tabi ki sevdiğinizi de söyleyebilir veya ufak hediyeler alabilirsiniz bu oldukça hoştur. Unutmamanız gereken şu ki seviyorum demek ya da hediye almak yeterli değildir bazen. Partnerinize davranışlarınız ve onu düşündüğünüzü hissettirecek bir şekilde yaklaşmak çok daha işe yarayacaktır.

Doğru ilişki nasıl olur diye endişelenmenize gerek yok yukarıda belirttiğim maddeleri okuyarak bilgilenebilir ve doğru ilişkiye başlayabilirsiniz. Eğer zaten bir ilişki içerisindeyseniz doğru şekilde yönlendirebilirsiniz. Fakat ilişkinizin artık kötüye gittiğini bir şeylerin eksildiğini hissediyor ve düzelmesini istiyorsanız uzman psikologlardan evlilik, ilişki, aile, çift ve cinsel terapi alabilir sorunları ortadan kaldırabilirsiniz.

Bloğa geri dön

Diğer İçerikler